Nail biting

13. května 2013 v 12:27 | Michelle
na úvod k této rubrice: u jednoho článku padlo přání na tutoriály co se lakování nehtů týče, tak jsem si řekla Proč ne? Všechny návody budou vytvářené mnou (popř. Gabi) přestože např. na we♥it nebo tumblr jich jsou mraky, chceme tady mít také něco autorského a kdo ví, třeba jednou dostaneme nějaký geniální nápad co se nehtů týče. :DKoukáš na televizi, učíš se, jseš z něčeho nervózní... a co uděláš? Začneš si kousat, třeba i nevědomky, nehty. Uděláš to jednou a pak nemůžeš přestat. Nějací géniové sice vymysleli hořký lak, který má tento zlozvyk člověka odnaučit, ale opravdu náruživí hryzalové tu hnusnou chuť na jazyku chvíli přežijí jen aby ten nehet mohli ukousnout.
Mluvím (resp. píšu) z vlastní zkušenosti. Nehty jsem si začala kousat ke konci páté třídy a dlouho jsem s tím nemohla přestat. Dokonce ani ta hořká chuť laku mi v tom nezabránila a nikdy mi nepřišlo, že by ty moje okousané nehty vypadaly ošklivě. Ono se to asi nezdá ale pro ostatní to je asi dost nehezký pohled. :D


ano, i takhle to může vypadat

Babička mě pořád přemlouvala ať s tím přestanu, že to nevypadá hezky tak jsem si jednou řekla že to zkusím. Vydržela jsem to asi týden a pak ty max. dloumilimetrové chudáčky zase okousala. Letos jsem si ale jako novoroční předsevzetí (už asi potřetí) dala že s tím kousáním OPRAVDU přestanu. Koupila jsem si bezbarvý lak se třpytkama a nehty si jím pravidelně lakovala. Zezačátku to bylo hrozně těžký a vždycky jsem se strašně přemáhala nehet neukousnout. Po nějakých dvou týdnech, kdy už jsem maličko ,,měla nehty", mě to ani moc nelákalo a nehty jsem si začala lakovat barevnými laky... A teď? 5 měsíců od předsevzetí? Mám pevné nehty (zpevnily se pouze neustálým lakováním, nic jiného než obyč laky jsem nepoužívala) které o půl centimetru přečuhují přes prst (když otočím ruku dlaní k sobě, snad chápete :D), pravidelně si je zapilovávám a snažím se je stříhat co nejméně. Kamarádky mi často říkají jak mám pěkné nehty ale hrozně se diví jak ,,můžu mít takový drápy". Normálně, zvykla jsem si na ně a miluju je. Kratší než ten půlcenťák bych je nechtěla. Jakmile jsou nehty moc krátké, připadají mi jako okousané což je hnusný. Nedávno jsem našla fotku na které je vidět můj okousaný palec a.... no prostě se mi z toho chtělo blejt. :D

hnus že? nechápu jak jsem mohla mít takový nehty o.O


moje nehty teď :3
porovnejte palec s předchozím výřezem z fotky :D

Nechci vám sem psát rady jak přestat kousat nehty, těch je na internetu plno. Jen jsem vám chtěla svojí zkušeností s kousáním a fotkama ukázat, že se tohoto hnusného zlozvyku opravdu dá zbavit. Pokud si koušete nehty a opravdu chcete přestat, s pevnou vůlí (a třeba i bezbarvým lakem se třpytkama :D) to dokážete. :))
Snad jen... nehty se vám mohou třepit a lámat ale i na to jsou speciální laky. Např. tento nebo tento.

Všem hryzalům držím palce při zbavování zlozvyku a vy, kteří nehty nekoušete, s tím nezačínejte, je to fakt ošklivý. :D

Koušete si nehty? Nebo jste si je kousali? Jak se vám podařilo se zlozvyku zbavit?
pište do komentářů :))

A příště článek o vybírání laků! :)

Michelle

 


Komentáře

1 Evellin Evellin | Web | 13. května 2013 v 13:03 | Reagovat

No ja mám krátke nechty, ale nie z okusovanie. Akonáhle si ich nechám dlhšie tak sa mi začnú neuveritelne lámať. A to mi nepomáhajú ani spovňujúce laky. Aj v porovnaní s kamoškami ich mám také tenšie...:( Ale tak nakoľko chodím na hudobnú nemôžem mať nejaké dlhé nechty tak si ich zastrihávam. Ale strašne ma to štve, že ich mám také lámavé, lebo keď si chcem dať v lete lak tak to nevyzerá najkrajšie na obyčajných krátkych nechtoch.

2 Dájina Dájina | E-mail | Web | 13. května 2013 v 15:36 | Reagovat

MÁŠ KRÁSNÝ NEHTY :)

3 *Anne *Anne | Web | 13. května 2013 v 16:11 | Reagovat

Ahojky,mám nový blog a hledám čtenáře,jestli máš chuť a zájem podívat se  na můj blog a případně spřátelit,napiš mi ke článku,budu moc ráda :)
Máš krásný blog :)

4 anne anne | 13. května 2013 v 20:25 | Reagovat

Já si koušu, nehty je to strašní! musim je prostě kousat při každý příležitosti někdy mě to i bolí:D .Tak se pokusim dělat co ty .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama